Anhack-Themostiam-HACKERS-CREW

Forumi eshte krijuar nga Themostiam.Ne kete forum do te jen aktive te gjitha temat vecanerisht ato te hacking,sepse kjo eshte arsyeja qe forumi eshte krijuar.Ju lutemi rregjistrohuni dhe na ndihmoni edhe juve duke postuar mesime te vlefshme


You are not connected. Please login or register

SHBA: Superkompjuteri mė i shpejtė nė botė

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 SHBA: Superkompjuteri mė i shpejtė nė botė prej Fri Jun 13, 2008 5:23 pmShkencėtarėt amerikanė e kanė promovuar superkompjuterin mė tė shpejtė nė botė.
Makina e kompanisė IBM, e quajtur Roadrunner, ėshtė nė gjendje tė bėjė 1 bilionė (1 mijė miliardė) kalkulime nė sekondė dhe ėshtė dy herė mė e shpejtė se superkompjuteri mė i shpejtė aktualisht nė botė.

Makina do tė instalohet nė Laboratorin Kombėtar nė Los Alamos, dhe kryesisht do tė pėrdoret pėr t'i monitoruar stoqet bėrthamore nė Shtetet e Bashkuara.

Kompjuteri gjithashtu do tė shfrytėzohet pėr kėrkime nė astronomi, gjenomikė dhe ndryshimet klimatike.

Roadrunner ka nė vete komponentė, tė cilėt fillimisht ishin dizajnuar pėr tė famshmin Sony PlayStation 3

Shiko profilin e anėtarit http://californiablogla.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi