Anhack-Themostiam-HACKERS-CREW

Forumi eshte krijuar nga Themostiam.Ne kete forum do te jen aktive te gjitha temat vecanerisht ato te hacking,sepse kjo eshte arsyeja qe forumi eshte krijuar.Ju lutemi rregjistrohuni dhe na ndihmoni edhe juve duke postuar mesime te vlefshme


You are not connected. Please login or register

iPhone i ri 3G

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 iPhone i ri 3G prej Fri Jun 13, 2008 5:26 pmApple ka paraqitur iPhone-in e ri tė pėrmirėsuar sipas standardeve 3G, me lidhje mė tė shpejtė nė internet dhe navigim satelitor, dhe atė me ēmim mė tė lirė, prej 200 dollarėsh. Qėllimi i kompanisė ėshtė qė deri nė fund tė vitit tė shes 10 milionė pajisje tė tilla.
Analistėt kanė vlerėsuar se Apple ka zvogėluar ēmimin e pajisjes sė tyre multimediale dhe e ka pėrmirėsuar sipas tė ashtuquajturave standarde 3G, gjeneratės sė tretė tė telefonave celularė, pėr ta pėrmbushur qėllimin e kompanisė pėr tė shitur 10 milionė iPhone deri nė fund tė vitit 2008.

Modeli iPhone prej 8 gigabajt do tė shitet pėr 199 dollarė nga 11 korriku i kėtij viti, ka lajmėruar Apple. Modeli prej 16 gigabajt do tė kushtojė 299 dollarė.

Shitja e iPhone do tė fillojė njėkohėsisht nė 22 shtete tė botės.

Apple ka nėnshkruar marrėveshje me operatorėt e telefonisė mobile nė gjithsej 70 shtete, tė cilėt do tė mbėshtesin iPhone-in e ri.

AT&T, operator ekskluziv pėr celularin multimedial tė Apple nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, pohon se parapagimi i tij mujor pėr iPhone do tė fillojė me 39.99 dollarė, plus 30 dollarė pėr bartje tė pakufizuar tė dhėnave. Kjo ėshtė 10 dollarė mė shtrenjtė nga parapagimi mė i lirė pėr gjeneratėn e parė tė iPhone.

Futjen e Applet nė tregun e telefonave celularė e kanė pėrcjellė ankesat pėr shkarkim tė ngadalshėm tė dhėnave nga interneti apo dėrgimi i fotografive me anė tė e-mailit tek gjenerata e parė e iPhone, prandaj Apple paralajmėron se iPhone i ri 3G do tė jetė dyfish mė i shpejt.

Njeriu i parė i kompanisė Steve Jobs e ka paraqitur kėtė iPhone tė ri nė konferencėn e Applet ‘Worldwide Developers’ nė San Francisco

Shiko profilin e anėtarit http://californiablogla.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi