Anhack-Themostiam-HACKERS-CREW

Forumi eshte krijuar nga Themostiam.Ne kete forum do te jen aktive te gjitha temat vecanerisht ato te hacking,sepse kjo eshte arsyeja qe forumi eshte krijuar.Ju lutemi rregjistrohuni dhe na ndihmoni edhe juve duke postuar mesime te vlefshme


You are not connected. Please login or register

TROJANET PO SHTOHEN ME SHUM SHPEJTESI

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 TROJANET PO SHTOHEN ME SHUM SHPEJTESI prej Tue May 13, 2008 3:11 pm

Trojanėt pėrhapen me tė madhe


Sipas raportit mė tė fundit tė Microsoftit pėr gjendjen e sigurisė kompjuterike, lėshimet e ndryshme tė sigurisė, softveri malinj dhe sulmet e hackerėve lidhen pėr vetėm 13 pėr qind tė tė gjitha incidenteve tė raportuara nė gjysmėn e dytė tė vitit tė kaluar, derisa 57 pėr qind e tyre kishte tė bėjė me pajisje tė humbura apo tė vjedhura, si laptopėt, etj. Sa i pėrket softverit malinj, ėshtė shėnuar njė rritje e 300 pėr qindtė e numrit tė trojanėve downloaderė dhe dropperė. Shembull i njė trojani dropper ėshtė Win32/Nuwar, i cili quhet ndryshe edhe Storm Worm, ndėrsa pėrhapet me postė elektronike nėpėrmjet porosive me tė cilat nxit pranuesit qė tė vizitojnė njė faqe interneti malinje prej nga, nėse vizitohet, edhe instalohet duke hapur kėshtu "derėn e pasme" pėr qasje tė paautorizuar nė kompjuterin e shfrytėzuesit. Krimbi azhurohet vazhdimisht pėr tė vėshtirėsuar zbulimin e tij, dhe deri mė tani janė shėnuar mė shumė se gjysmė milioni infektime anembanė botės.

Njė tjetėr lloj gjithnjė mė i popullarizuar sulmeve ėshtė mashtrimi i shfrytėzuesve tė kompjuterėve pėr tė vlerė softver tė rremė sigurie nga kompanitė ilegale tė cilat vetėm marrin para nga shfrytėzuesit dhe i stėrshesin pastaj tė dhėnat e tyre tė kartelave kredituese. Sulmuesit tentojnė tė fitojnė vėmendjen e shfrytėzuesve pėrmes reklamave nė tė cilat pohohet se kompjuteri i tyre ėshtė i lėndueshėm sa u pėrket sulmeve tė sigurisė, dhe ofrojnė "zgjidhjet" e tyre pėr eliminin e kėrcėnimeve tė sigurisė. Sulmuesit potencialė poashtu gjithnjė e mė shpej provojnė tė fusin kodin malinj nė reklamat tė cilat distribuohen nėpėrmjet rrjeteve reklamuese nė Internet, duke arritur kėshtu tė depėrtojnė edhe deri tek webfaqet me reputacion tė lartė.

Shiko profilin e anėtarit http://californiablogla.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi