Anhack-Themostiam-HACKERS-CREW

Forumi eshte krijuar nga Themostiam.Ne kete forum do te jen aktive te gjitha temat vecanerisht ato te hacking,sepse kjo eshte arsyeja qe forumi eshte krijuar.Ju lutemi rregjistrohuni dhe na ndihmoni edhe juve duke postuar mesime te vlefshme


You are not connected. Please login or register

Kode celularesh

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Kode celularesh prej Thu Apr 17, 2008 10:17 pm

Codet e celularit SonyKodet e Sony CMD-Z 1:

formo *#06# te shikosh IMEI

versioni Software dhe daten e prodhimit : Press # 8377466 # (#version#)

Sony CMDX 1000

tregon Software date : Remove your SIM Card, dhe pastaj : * # 06 #
dhe pastaj press:
[left softkey]
To enter Monitor Mode on Netvork Option menu:
Menu
9 (Phone Options)
7 (Phone Status)
[Left Display Button] (left MENU key) 7684666 [HangUp Button] (Red HandSet key)

Some characters explained

* activate
** register and activate
*# check status
# unregister
## unregister and deactivate

Call barring
**33*code# Activate barr all outgoing calls (for code see "Safety" above)
#33*code# Deactivate barr all outgoing calls
*#33# Check status of barr all outgoing calls
**330*code# Activate barr all calls
#330*code# Deactivate barr all calls
*#330*code# Check status of barr all calls
**331*code# Activate barr all outgoing international calls
#331*code# Deactivate barr all outgoing international calls
*#331*code# Check status of barr all outgoing international calls
**332*code# Activate barr all outgoing international calls except home country
#332*code# Deactivate barr all outgoing international calls except home country
*#332*code# Check status of barr all outgoing international calls except home country
**333*code# Activate barr all outgoing calls
#333*code#


Kodet per SAMSUNG SH600:

*#06# -> IMEI
*#9999# -> Versioni i Software
*#0837# -> Version i Software (per te dhene prodhimin)
*#0001# -> Seria
*#9125# -> qesh kur ben sarzh

*#9998*228# ->gjendjae baterise
*#9998*246# -> gjendja e programit
*#9998*289# -> per te rregulluar gjendjen e alarmit
*#9998*324# -> ekrani i pare
*#9998*364# -> qeni time !!!
*#9998*377# -> gabimimi EEPROM .Futeni madhesin e butonit. Cancel dhe ok.
*#9998*427# -> per te gjetur qenin time (per zotin se ca do te thote qeni time nuk e di)
*#9998*523# -> Kontrasiti i ekranit LCD - vetem versionin me G60RL01W
*#9998*544# -> kerkimi i shpejtesise
*#9998*636# -> gjendja e memories
*#9998*746# -> gjatesia e file-it SIM
*#9998*778# -> Tblojae servisit SIM
*#9998*785# -> Gabimet RTK - nese shtyp ok, telefoni kycet, B gabim ne memorien informative.

*#9998*786# -> Run, fund, UP, fundKodet per SAGEM :

*# Komandat
*#06# numri i IMEI
*#30# Per te pare ID qe ka ardhur
*#31# -//- ID qe ka ikur
*#33# ben inaktife butonin e thirrjes
*#35# ben aktife -//-
*#43# vonesae thirrjes
*#100# ju tregon numrin tuaj te telefonit
*#101# DHLRU1 ?me falni po kete nuk e di se cfare eshte?
*#102# informata e dergimit
*#103# Koha qe jeni
*#147#Numri i fundit qe ju ka marrur
*#1345# Kjo eshte per te pare se sa kohe dhe sa kredi ja kane marre bisedimet .

Shiko profilin e anėtarit http://californiablogla.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi