Anhack-Themostiam-HACKERS-CREW

Forumi eshte krijuar nga Themostiam.Ne kete forum do te jen aktive te gjitha temat vecanerisht ato te hacking,sepse kjo eshte arsyeja qe forumi eshte krijuar.Ju lutemi rregjistrohuni dhe na ndihmoni edhe juve duke postuar mesime te vlefshme


You are not connected. Please login or register

Nokia Codes!!!

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Nokia Codes!!! prej Thu Apr 17, 2008 9:57 pm

Kodet per celularet Nokia

Kodet per Nokia 3210 - 5110 - 6110

1.Per te mesuar IMEI e telefonit tuaj formoni * # 0 6 #

2.Per te mesuar versionin e softwarit te telefonit tuaj formoni numrin * # 0 0 0 0 #

3.Per te mesuar daten e prodhimit,numrine serise, dhe daten e fundit te riparimit (nese ka) te telefonit tuaj formoni numrin qe vijon * # 9 2 7 0 2 6 8 9 #

4.Per te rritur kualitetin e kerkimit( por shkurton jeten e baterise) formoni * 3 3 7 0 # . Per ta mbyllur # 3 3 7 0 #

5.Per te ulur kualitetin e kerkimit( rritet jeta e baterise) formoni * 4 7 2 0 # . Per ta mbyllur formoni # 4 7 2 0 #


Kodet per Nokia 6150

1.Per te mesuar IMEI e telefonit tuaj formoni * # 0 6 #

2.Per te mesuar versionin e softwarit te telefonit tuaj formoni numrin * # 0 0 0 0 #

3. *#746025625# - [*#sim0clock#]
Nese deshironi mund ta mbyllni Sim Clock e cila zvogelon humbjen e energjise se baterise. Nuk punon ne versionin 4.59 .

4. *#92702689 - [*#var0anty#]
Mund te mesoni kodin e garanitise te celularit tuaj... Mund te shikoni menune me poshte..

Menuja:

1. Shikoni serine e telefonit

2. Shikoni datene prodhimit (psh. 0997)

3. Shikoni daten e fundit te modifikimit

4. Te gjith numerat,pictures,zilet ne telefonin tuaj mundi transferoni ne nje telefon tjeter.

*3370# mbasi te jete mbyllur telefoni, EFR eshte ne gjendje aktife, e cila ben qe te dalin tingujt EFR me te qarte por harxhon baterine me shume se sa normalja. Jep 5% me shume nga koha e foljes.
#3370# mbasi te jete fikur telefoni, EFR mbyllet.

*4720# mbasi te jete mbyllur telefoni, HRC eshte ne gjendje aktife,kjo ben qe zerate HRC te dalin mėme pak kaulitet,mirepo e harxhon me pak baterine nga normalja.
#4720# mbasi te ejte mbyllur telefoni,e mbyll HRC ..

Nje rruge interesante per ta mbyllur telefonin.

Ne disa telefona jep mesazh te gabuar,atehere nuk mund ta perdorni kete kod.

Shkoni ne menune (Calendar) (menu - Cool
Make note / reminder
Shkruani dicka te kutia
Shtypni butonin e fshirjes derisa te keni fshire cdo gje qe patet shkruar.
Pastaj shtypni butonin back..
Shtypni 0.
Futni 4 numera(1234 per shembull)
Shtypni dy here poshte butonin OK
Tani futni 6 numera dhe shtypni butonin e gjelber "Butoni i kerkimit".
Prisni pak dhe telefoni do te jape sinjal dhe papritmas do te fiket...
Nuk punon ne versionet V5.20 20-09-99 NSM-1


Kodet per Nokia 8810


1.Per te mesuar IMEI e telefonit tuaj formoni * # 0 6 #

2.Per te mesuar versionin e softwarit te telefonit tuaj formoni numrin * # 0 0 0 0 #


3. *#746025625# - [*#sim0clock#]
Nese deshironi mund ta mbyllni Sim Clock e cila zvogelon humbjen e energjise se baterise. Nuk punon ne versionin 4.59


4. *#92702689 - [*#var0anty#]
Mund te mesoni kodin e garanitise te celularit tuaj... Mund te shikoni menune me poshte..

Menuja:

1. Shikoni serine e telefonit

2. Shikoni datene prodhimit (psh. 0997)

3. Shikoni daten e fundit te modifikimit

4. Te gjith numerat,pictures,zilet ne telefonin tuaj mundi transferoni ne nje telefon tjeter.


*3370# mbasi te jete mbyllur telefoni, EFR eshte ne gjendje aktife, e cila ben qe te dalin tingujt EFR me te qarte por harxhon baterine me shume se sa normalja. Jep 5% me shume nga koha e foljes.
#3370# mbasi te jete fikur telefoni, EFR mbyllet.

*4720# mbasi te jete mbyllur telefoni, HRC eshte ne gjendje aktife,kjo ben qe zerate HRC te dalin mėme pak kaulitet,mirepo e harxhon me pak baterine nga normalja.
#4720# mbasi te ejte mbyllur telefoni,e mbyll HRC


NOKIA

IMEI number: * # 0 6 #
Software version: * # 0 0 0 0 # or * # 9 9 9 9 #
Simlock info: * # 9 2 7 0 2 6 8 9 #
Enhanced Full Rate: * 3 3 7 0 # [ # 3 3 7 0 # off]
Half Rate: * 4 7 2 0 #
Provider lock status: # p w + 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 + 1
Network lock status: # p w + 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 + 2
Provider lock status: # p w + 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 + 3
SimCard lock status: # p w + 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 + 4

Shiko profilin e anėtarit http://californiablogla.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi