Anhack-Themostiam-HACKERS-CREW

Forumi eshte krijuar nga Themostiam.Ne kete forum do te jen aktive te gjitha temat vecanerisht ato te hacking,sepse kjo eshte arsyeja qe forumi eshte krijuar.Ju lutemi rregjistrohuni dhe na ndihmoni edhe juve duke postuar mesime te vlefshme


You are not connected. Please login or register

Rregullat Lexojini!

Shko poshtė  Mesazh [Faqja 1 e 1]

1 Rregullat Lexojini! prej Fri Apr 11, 2008 1:32 pm

Pasi qė jeni regjistruar nė Anisplanet ju automatikisht keni pranuar kushtet e pėrdorimit dhe u jeni bindur rregullores sė KosovaTeam. Regjistrimi nė forum ėshtė falas. Forumi ėshtė ēdo herė nėn kontroll dhe njėkohėsisht mirėmbajtja ėshtė pjesė e rregullores. Thyerja e rregullorės mund tė pasoj me pėrjshtimin e anėtarit nga forumi. Tė gjitha vendimet e administratorėve janė pėrfundimtare.


Rregullat kryesore tė Forumit.

1. Sjellja shoqėrore
Asnjė shkrim me pėrmbajtje raciste, nacionaliste apo fyese nuk do tė tolerohet. Tė gjitha shkrimet e tilla do tė fshihen pa paralajmėrim. Kėtu bėjnė pjesė edhe fotografitė me pėrmbajtje tė papranueshme. Kėrcėnimet ndaj anėtarėve tė tjerė nuk do tė tolerohen. Ju jeni i mirėseardhur qė tė shprehni mendimet tuaj dhe tė sfidoni tė tjerėt me mendimet apo opinionet tuaja, por nė mėnyrė tė rrespektueshme dhe pa e fyer askė. Fyerja e anėtarėve mund tė sjellė deri te pėrjashtimi i anėtarit.

2. Gjuha e Forumit
KosovaTeam ėshtė forum nė gjuhėn shqipe dhe tė gjitha postimet nė forum duhet tė bėhen nė gjuhėn shqipe, pėrveē citimeve, teksteve tė librave, termave internacional, etj. Nė forum tė pėrdoren sa mė pak lokalizmat dhe tė mundohemi tė shkruajmė me gjuhė sa mė tė pastėr.

3. Pėrsėritja e temave
Mos hapni tema tė njejta nė shumė rubrika njėkohėsisht. Para se tė hapni njė temė shikoni se a egziston ajo temė nė Forum. Temat e pėrsėritura do tė fshihen dhe do tė nuk do tė fshihet ajo e cila ėshtė hapur nė rubrikėn pėrkatėse. Ju lusim qė gjatė hapjes sė temave tė hapni temat nė rubrikat pėrkatėse.

4. Logo personale (Avatar) dhe Firma (Signature)
Logo personale nuk duhet tė jetė mė e madhe se 80x80 piksela. Firma juaj nuk duhet tė pėrmbajė imazhe mė tė mėdha se 350x80 piksela apo nuk duhet t'i kalojė 3 rreshta me 200 simbole. Nė firmėn tuaj nuk duhet tė ketė linqe tė faqeve tjera. Administratori ka tė drejtė tė fshijė logon tuaj personale apo firmėn nėse nuk ėshtė nė pajtim me Rregulloren e Forumit.

5. SPAM, Marketing
Mundohuni qė pėrgjigjet nė tema tė jenė kuptimplota, mos tė pėrmbajnė vetėm njė emotikon apo njė fjalė. Sa mė shumė qė tė diskutojmė pasurojmė edhe dijen tonė dhe tė tjerėve. Mos bėni postime ku i ftoni anėtarėt e forumit qė tė vizitojnė faqe tė tjera pėr qėllime komerciale (si p.sh webfaqe personale, tė kompanive). Reklamimi i faqeve tė tjera nė Forum ndalhet. Postime tė cilat pėrmbajnė marketing tė ndonjė shėrbimi apo produkti do tė fshihen.

6. Identitetet e dyfishta
Nėse zbulojmė se ndonjė anėtarė po pėrdorė dy apo mė shumė emra nė forum do tė pėrjashtohet nga forumi, posaēėrisht nėse paraqitet nė gjini tė ndryshme.

7. Editimi i postimeve
Administratorėt kanė tė drejtė tė editojnė apo fshijnė postimet tuaja nga forumi nėse janė nė kundrshtim me Rregulloren e Forumit. Nėse mendoni se iu ėshtė bėrė e padrejtė nė fshirjen apo editimin e postimeve ju lutem kontaktoni Administratorin e Forumit.


• Nuk lejohet krijimi i mė shumė se njė llogarieje nė kėt forum.
• Gjithė postimet duhet tė jenė brėnda temės pėrkatėse.
• Gjithė postimet nė forum duhet tė jenė nė gjuhėn shqip.
• Mos postoni nė emėr tė dikujt tjetėr ose o paraqesni si ai. Llogaria juaj do tė fshihet nė rast se vihet re njė gjė e tillė.
• Mos diskutoni aktivite tė paligjėshme. Serveri gjendet nė USA, kėshtu qė ėshtė subjekt i ligjit amerikan. Ju lutemi mos na vini pėrpara pėrgjgjėsive ligjore tė panevojėshme.
• Para se tė postoni diēka, ju lutemi tė kėrkoni nė forum se mos ėshtė diskutuar me parė problemi juaj. Pėr kėtė qėllim ju lutem pėrdorni Search..
• Sigurohuni qė keni lexuar gjithė postimet qė kanė tė bėjnė me temėn ku do jepni pėrgjigje pėrpara se tė pėrgjigjeni ju vete asaj.
• Pėrdorni fjalėt tuaja nė pėrgjigje. Nėse doni tė pėrdorni fjalėt e dikujt tjtėr nė pėrgjigjen tuaj, citojeni atė duke pėrmendur edhe burimin.
• Nė mesazhin qė do tė shkruani gjeni njė subjekt tė pėrshatshem. Pėrpiquni tė sqaroni problemin tuaj nė subjektin e postimit tuaj tė ndėrthurur me mesayhin ne vetvete. Pėrpiquni tė jeni sa mė i kuptueshėm nė ato qė thoni. Mos pėrdorni vetėm gėrma tė mėdha dhe mos u pėrpiqni tė tėrhiqni vėmėndjen me shprehje tė ndryshme qė nuk kanė tė bejnė me postimin tuaj. Njė shėmbull i njė subjekti tė keq eshtė ‘NDIHME’.
• Kur kėrkoni ndihmė ju lutem pėrfshini sa mė tepėr informacion qė tė mundeni. Kėtu mund tė pėrfshihen logs dhe command line output. Asnjė njeri nuk mund t’ju ndihmojė ju nė rast se nuk ka informacion tė mjaftueshėm.
• Falenderoni ata qė ju ndihmojnė. Bėrja e ditur e njė post qė ju ndihmojė jo vetėm ėshtė vlerėsim pėr personin qė ju ndihmoi, por mund tė ndihmojė dh tė tjerė me tė njėjtin problem. Tė gjithė ata qė kanė gjetur pėrgjigje nė kėtė forum dhe janė ndihmuar nga tė tjerėt ftohen tė marrin pjesė nė kėtė forum dhe t’ju pėrgjigjen pyetjeve tė ndryshme pėr tė ndihmuar tė tjerė ose tė bėjnė njė donacion nė kėtė projekt.
• Mos vini link nė drejtim tė siteve pornografike ose siteve qe mund tė kenė materiale qė konsiderohen ofenduese pėr tė tjerėt.Ēdo postim me pėrmbajtje tė tillė do tė fshihet dhe pėrdoruesit do t’i ēohet njė paralajmerim.

Signatures:
• Duhet tė krijohen tek profili juaj (link nė krye, nė krah tė logout), dhe jo tė shtohen manualidht nė tekst.
• NUK duhet tė pėrmbajnė asnjė image.
• Nuk duhet tė pėrfshijnė ēmime, oferta, detaje tė produktit.
• Mund tė pėrmbaj maximumi deri nė 2 smilies ose njė smiley tė animuar.
• Mund tė ketė dy link tė klikueshėm. URL's or mailto:
• Lejohen vetėm exact URL's dhe nuk lejohen URL si nė shėmbullin qė vijon < a href="www.domain.com">LOOK HERE
• Mund tė pėrfshijė 2 ngjyra. Ngjyra e linkut caktohet nga forumi kėshtu qė nuk numėrohet si ngjyrė.
• Fonti maximal nuk mund tė tejkalojė atė normal.
• Duhet tė jetė maksimumi katėr lines nė rezolucion 1024.
• Nuk duhet tė ketė links nė post tė tjera.
• Firma juaj ėshtė e juaja, nuk ėshtė pėr t’u s hitur ose pėr t’u dhėnė me qira.
• Ndalohet pėrdorimi i firmės ose avatrėve ofendues.
• Rezervojmė tė drejtėn t’ju kėrkojmė tė ndryshoni dhe/ose tė hiqni firmėn tuaj ose avatar nė ēdo moment, pėr ēfarėdo lloj arėsyeje.

Shiko profilin e anėtarit http://californiablogla.albanianforum.net

Mbrapsht nė krye  Mesazh [Faqja 1 e 1]

Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi